سنگ کوهی صادق مرادی

جستجو   :  

کاربرد سنگ لاشه سفید محلات

 بسم الله الرحمن الرحیم

 

سنگ مالون سفید کوهی چیست و چه کاربرد دارد ؟

برخی از سنگ‌هایی که در صنعت ساختمان سازی به کار می‌روند؛ در هنگام استخراج از معدن به وسیله پتک به شکل مکعب مستطیل درآورده می‌شوند. سنگ‌ها پس از انتقال به کارگاه به شکل مستطیل و مربع تغییر شکل می‌دهند. یکی از این سنگ‌هایی که دارای کاربرد فراوانی است سنگ مالون سفید کوهی می‌باشد. سنگ‌های مالون به روش‌های مختلفی برش داده می‌شوند که بر اساس آن سنگ‌ها در قسمت‌های مختلفی از ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند. تنوع رنگ در سنگ مالون بسیار زیاد می‌باشد. همین امر سبب شده است  این سنگ در ساختمان سازی کارایی بالایی داشته باشد.

سنگ مالون کوهی

روش‌های آماده‌سازی و برش دادن سنگ مالون سفید کوهی 

اگر پشت سنگ بدون تراش باقی بماند اما چهار اطراف سنگ؛ برش داده شود؛ به آن سنگ نیم‌تراش یا سنگ سرتراش گویند. اگر علاوه بر چهار اطراف سنگ؛ پشت آن نیز تراش داده شود؛ به عنوان سنگ تمام تراش شناخته می‌شود. بنابراین در هر دو مدل برش دادن سنگ‌ها؛ نمای آن‌ها به صورت کلنگی یا تیشه‌ای در می‌آروند

برخی از سنگ‌ها بر اساس اندازه معینی برش داده می‌شوند که به این نوع سنگ‌ها؛ سنگ اندازه گفته می‌شود. سنگ مالون سفید کوهی نیز مانند بقیه سنگ‌های مالون به همین روش آماده استفاده می‌شود. 

 سنگ‌های مالون و کاربرد آن 

این سنگ‌ها در نماسازی محوطه؛ دیوار سازی پارک‌ها؛ دیوار سازی ویلاها و باغ‌ها؛ دیوار سازی اتوبان‌های شهری و همچنین آزاد راه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از سنگ مالون سفید کوهی برای ساخت پله و سنگ‌فرش گزینه بسیار مناسبی است. از این سنگ جهت جدول سازی به میزان بالایی استفاده می‌شود. این محصول برای ساخت پل‌های زیر جاده و پی پل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دلیل مقاومت بالای این محصول؛ می‌توان از آن در بیشتر قسمت‌های ساختمان استفاده کرد. استفاده از آن در حیاط منزل؛ ترکیب جذاب و دیدنی با طبیعت را به وجود می‌آورد. 

 

09123954076

09361589419

پیمانکاری مرادی 

تاریخ درج  :  1401/3/7  

ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی