سنگ کوهی صادق مرادی

جستجو   :  

چگونگی و کاربرد سنگ ورقه ای سبز

 بسم الله الرحمن الرحیم 

 

سنگ ورقه ای سبز چیست وچه کاربردی دارد

سنگ ورقه ای سبز در ساختمان سازی دارای کاربرد فراوانی می‌باشد. این سنگ به نام سنگ اسلیت یا سنگ لاشه معرفی شده است. این سنگ به صورت ورقه در کوه‌ها و طبیعت به چشم می‌خورد و از انواع متنوعی برخوردار می‌باشد. آن‌چه سبب متمایز بودن سنگ‌های ورقه ای از یکدیگر شده است؛ رنگ‌های زیبا و جذاب آن می‌باشد.  سنگ ورقه ای دارای رنگ‌های سبز؛ قرمز؛ خاکستری؛ قهوه‌ای؛ زرد؛ نارنجی؛ مشکی؛ آبی و …. می‌باشد.

سنگ ورقه ای

سنگ ورقه ای سبز و ویژگی های آن

این سنگ خوش‌رنگ از استحکام و کیفیت بالایی برخوردار می‌باشد. در برابر عوامل فرسایشی باران؛ باد؛ طوفان و …. از خود مقاومت خاصی نشان می‌دهد. قطر این محصول کم است و از چسبندگی بالایی برخوردار می‌باشد. این محصول در برابر سرما و گرما از مقاومت زیادی برخوردار است. رنگ سنگ ورقه‌ای بر اثر عوامل محیطی تغییر نمی‌کند. با توجه به کارایی سنگ ورقه ای سبز؛ قیمت این محصول مقرون به صرفه می‌باشد. به دلیل مزایا و کاربرد وسیع و گسترده این محصول؛ سنگ ورقه‌ای مشتریان زیادی را به خود اختصاص داده است. 

 سنگ ورقه ای سبز و کاربرد آن

این سنگ به دلیل داشتن رنگ زیبا و جذاب دارای کاربرد زیادی می‌باشد. ساخت دیوار ویلا؛ طراحی دکوراسیون؛ ساخت آب‌نما؛ نمای ساختمان‌ها؛ ساخت کتیبه و تندیس از جمله کاربردهای سنگ ورقه ای سبز می‌باشد. استفاده از این سنگ خوش‌رنگ در طراحی ساحل رودخانه؛ ساخت آبشار مصنوعی؛ ساخت شومینه؛ سنگ‌فرش ویلاها و …. بسیار حائز اهمیت می‌باشد. 

سنگ ورقه ای و اجرای آن

نصب و اجرای سنگ‌های ورقه‌ای به دو شیوه ( تر و خشک چینی ) صورت می‌گیرد. رایج‌ترین روش برای نصب و اجرای این سنگ روش « تر » می‌باشد. در این روش محل نصب سنگ و سطح سنگ مورد نظر با دوغاب و ملات پوشانده می‌شود. در این شیوه اگر سطح سنگ چسبندگی لازم را نداشته باشد؛ باید از اسکوپ سنگ استفاده شود تا سنگ به خوبی بچسبد. در روش « خشک چینی » از گیره‌های پین‌دار استفاده می‌شود. به این صورت که گیره‌ها به پشت سنگ نصب می‌شوند. 

 

09123954076

09361589419

پیمانکاری مرادی  

تاریخ درج  :  1401/3/10  

ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی