سنگ کوهی صادق مرادی

جستجو   :  

خصوصیات پله با سنگ لاشه

 بسم الله الرحمن الرحیم 

 

همه چیز درباره سنگ لاشه پله

برخی از سنگ ها وقتی از معادن استخراج می شوند، دارای اشکال نامنظم و ضخامت های گوناگون می باشند. این سنگ های تخت با نام سنگ های لاشه شناخته می شوند. این سنگ ها دارای ویژگی های مختلفی هستند و از آنها برای قسمت های مختلف ساختمان ها استفاده می شود. سنگ لاشه پله یک نوع از این سنگ ها می باشد. 

 

سنگ لاشه پله

نحوه استفاده از سنگ لاشه پله

مصالح استفاده شده برای ایجاد راه پله در تمامی ساختمان ها مسکونی، تجاری و اداری و یا فضاهای شهری باید دارای ویژگی های خاصی باشند.

امروزه استفاده از انواع سنگ های مرمر، مرمریت، گرانیت، کوارتز، لاشه و … برای ایجاد راه پله مرسوم است. 

در این میان سنگی که باید برای ایجاد راه پله در داخل ساختمان به کار می رود با سنگی که برای بیرون از ساختمان به کار می رود دارای ویژگی های کاملا متفاوتی می باشد.

سنگ لاشه پله بیشتر برای ایجاد پلکان در فضای بیرونی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. با وجود رنگ های مختلف این سنگ های لاشه، طرح های نامنظم موجود در آنها مورد پسند افراد و معماران برای استفاده در فضای داخلی ساختمان ها نمی باشد. 

همچنین این سنگ ها در برابر مواد شوینده اسیدی و قلیایی دوام خوبی ندارند و نمی توان پله هایی که با این سنگ ها ایجاد شده اند را به راحتی تمیز کرد و جلا داد.

اما وقتی برای ایجاد پلکان در بیرون از ساختمان استفاده می شوند، طرح های نامنظم آنها مشکلی ایجاد نمی کنند و همچنین می توان از خاصیت استحکام و دوام آنها در برابر فشارها و ترددهای زیاد استفاده کرد. 

یکی دیگر از دلایلی که افراد بیشتر از این سنگ ها برای ایجاد پله در فضاهای باز استفاده می کنند، مقاومت آنها در برابر نفوذ آب و ضریب نرم شدگی کم آنها می باشد.

 

09123954076

09361589419

پیمانکاری مرادی  

تاریخ درج  :  1401/3/10  

ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی