سنگ کوهی صادق مرادی

جستجو   :  

اجرا و فروش سنگ لاشه کوهی

 بسم الله الرحمن الرحیم

 

سنگ کوهی

سنگ کوهی عموما به دو دسته تقسیم می شوند. البته تنوع سنگ ها سبب پیچیده تر شدن دسته بندی آنها می شود. اما به طور کلی سنگ ها از نظر شکل به دو دسته طبیعی و ساختگی تقسیم می شوند. همچنین ا نظر نوع کانی نیز با هم متفاوت می باشند. سنگ ها عموما قبل از استفاده دستخوش تغییراتی می شوند. در حقیقت قبل از استفاده در ساختمان، بر روی آنها عملیاتی انجام می شود که کارآیی و زیبایی سنگ را افزایش دهد. به این علت این دسته از سنگ ها را، سنگ های کار شده یا تغییر یافته می گویند. از سنگ های تغییر یافته می توان به سنگ کوهی، سنگ مالون نما، سنگ قواره، سنگ تمام تراش و …. اشاره کرد که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند و موارد مصرف آن ها با هم متفاوت می باشد.

سنگ کوهی چیست؟

سنگ لاشه نوعی سنگ کاملا طبیعی می باشد. این نوع سنگ بیشتر لبه تیز هستند و مستقیما از معدن سنگ استخراج می شوند. در روند عملیات استخراج، به شیوه های گوناگون قطعات بزرگ سنگ را از کوه جدا نموده و برای آماده سازی به کارخانه حمل می کنند. به این قطعات اصطلاحا سنگ قله می گویند. باید توجه داشت سنگ هایی که به طور طبیعی از کوه جدا شده و در دامنه کوه انباشته می شوند، در بیشتر موارد تحت تاثیر عوامل هوازدگی قرار می گیرند. به همین دلیل در عملیات ساختمانی به کار برده نمی شوند. در حقیقت سنگ نامبرده نوعی سنگ می باشد که قبل از استفاده متناسب با موارد مصرف و نوع مصرف دستخوش تغییراتی در ظاهر ، شکل، اندازه و ضخامت و … واقع می شود. سنگ کوهی مقاومت بالایی داشته و طیف رنگی آن گسترده نمی باشد. سنگ های کوهی را می توان با قلم های مخصوص تراش داد و سپس مورد استفاده قرار داد.

کاربرد سنگ کوهی:

سنگ کوهی یکی از سنگ های بسیار پرکاربرد می باشد. البته کاربرد این نوع سنگ به میزان فشار مقاومتی آن، استحکام سنگ، نوع فرآوری آن، کیفیت نهایی سنگ و … موثر است. در حقیقت هر چه مقاومت فشاری سنگ و استحکام آن بیشتر باشد، عموما در کارهای ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور کلی از موارد مصرف سنگ کوهی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • از سنگ کوهی می توان برای ساخت انواع شومینه، باربیکیو و …. استفاده کرد. در واقع میزان مقاومت سنگ کوهی در برابر حرارت و شعله بسیار زیاد می باشد، بنابراین بهترین گزینه در ساخت شومینه و باربیکیو، سنگ کوهی می باشد.

 • از دیگر موارد مصرف آن، ساخت انواع دیوار های سنگ می باشد. از سنگ کوهی می توان برای تهیه و ساخت انواع دیواره های سنگی استفاده کرد.

 • این سنگ قابلیت چکش خواری دارد و میتوان آن را به اندازه، ضخامت و شکل دلخواه تبدیل کرد، بنابراین می توان این نوع سنگ را در گوشه و کنار کار و محل مورد نظر استفاده کرد.

 • استفاده از آن در نمای بیرونی ساختمان ها و نمای داخلی ساختمان ها، هتل ها، محل کار و … از دیگر موارد مصرف سنگ کوهی می باشد.

 • از سنگ عموما برای فضاسازی ساختمان ها ، ویلا ها و … نیز استفاده می شود.

 • یکی دیگر از موارد مصرف این نوع سنگ، استفاده از آن در سنگ فرش پیاده رو ها، سنگ فرش پارک و … می باشد. همچنین استفاده از آن برای ایجاد دیوار های پارک از دیگر موارد مصرف سنگ کوهی می باشد.

مشخصات کیفی سنگ

انواع سنگ ها دارای مشخصات و ویژگی های مختلف و منحصر به فردی می باشند که در کیفیت نهایی آن ها موثر می باشد. از مشخصات کیفی سنگ کوهی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. سنگ انتخابی باید عاری از هر گونه شکستگی، شکاف و درزه باشد. در حقیقت وجود درزه و شکاف در سنگ دلیل بر کیفیت پایین سنگ و عدم استحکام آن می باشد.

 2. سنگ باید بدون پوسیدگی باشد.

 3. از دیگر مشخصات کیفی سنگ کوهی می توان به یکدست بودن، یکنواخت بودن و همگن بودن آن اشاره کرد.

 4. سنگ باید عاری از هر گونه لایه بندی ظریف باشد. در حقیقت ظاهر آن نباید لایه لایه باشد.

 5. از دیگر موارد مهم می توان به میزان سختی سنگ اشاره کرد. در واقع سنگ باید از سختی قابل قبولی برخوردار باشد.

   

  09123954076

09361589419

پیمانکاری مرادی

تاریخ درج  :  1401/4/14  

ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی