سنگ کوهی صادق مرادی

جستجو   :  

سنگ لاشه کف چه کاربرد هایی دارد ؟

 بسم الله الرحمن الرحیم

 

سنگ لاشه کف چه کاربرد هایی دارد؟

آشنایی مختصر با انواع سنگ ها:

یکی از قدیمی ترین و مهم ترین مصالح ساختمانی، سنگ می باشد. سنگ این مصالح بسیار محکم انواع مختلفی دارد که می توان به سنگ های آذرین، سنگ های رسوبی، سنگ های دگرگونی، سنگ های آهکی و … اشاره کرد که هر کدام از آنها دارای ویژگی ها و مشخصات منحصر به فردی می باشند. از انواع سنگ ها می توان به سنگ های لاشه، سنگ لاشه کف، سنگ گرانیت، سنگ مرمر، سنگ مرمریت دهبید، سنگ مالون، سنگ دولومیتی، سنگ کوارتزیت و … اشاره کرد. ناگفته نماند که هر کدام کاربرد های متفاوتی داشته و دارای ظاهر منحصر به فرد می باشند. از بین انواع سنگ های نامبرده از سنگ لاشه و سنگ لاشه کف استفاده های مختلفی می شود که می توان به فعالیت های راه سازی و کف سازی اشاره کرد. سنگ مرمریت دهبید یکی از سنگ هایی می باشد که طیف رنگی بسیار گسترده داشته و سطح آن دارای رگه های نامتقارن و نامرتب می باشد.

سنگ لاشه کف چیست؟

سنگ لاشه کف نوعی از سنگ های لاشه می باشد. این نوع سنگ کاملا طبیعی می باشد و بر اثر انفجار به وجود می آیند و یا بعد از خورد کردن و شکستن تخته سنگ هایی با قطعات بزرگ به دست می آیند، بنابراین دارای شکل خاص و ظاهری منظم نخواهد بود. سنگ لاشه کف همان سنگ لاشه می باشد اما سطح آن تقریبا صاف تر از سطح سنگ های لاشه می باشد. به عبارت دیگر سنگ های نامنظم موجود در طبیعت نوعی سنگ لاشه می باشند که با سایش سطح آن ها و با دستکاری به عنوان سنگ لاشه کف مورد استفاده قرار می گیرند.

سنگ لاشه کف چه کاربرد هایی دارد؟

از سنگ های لاشه و سنگ لاشه کف برای مقاوم سازی استفاده می شود، همچنین عمده مصرف انواع سنگ لاشه کف مربوط به فعالیت های عمرانی و راهسازی می باشد. البته ناگفته نماند که از این نوع سنگ گاهی برای سنگ فرش پیاده راه ها نیز استفاده می شود. اما به دلیل شکل ظاهری آن، جنبه تزیینی نخواهد داشت.
از سایر کاربرد های سنگ لاشه کف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از سنگ لاشه کف در سنگ فرش راه های منتهی به ویلا ها، ساختمان ها. در حقیقت از سنگ لاشه کف به دلیل سطح نسبتا صاف آن برای کف حیاط و محوطه ویلا ها و بعضی از ساختمان ها استفاده می شود و نوعی سنگ فرش محسوب می شود.

 • از سنگ لاشه کف برای ایجاد دیوار های سنگی نیز استفاده می شود.

 • از دیگر موارد مصرف سنگ لاشه کف می توان به ساخت جدول ها، کانال های انتقال آب، نهر انتقال آب و … اشاره کرد.

 • استفاده از سنگ لاشه در مواردی مصرف می شود که نوعی سفت کاری محسوب می شود. به عنوان مثال از آن برای ایجاد دیوار های باربر که فشار زیادی را متحمل می شوند، استفاده می شود.

 • استفاده از سنگ لاشه در ایجاد پله ها، سکوی ها و …. از دیگر موارد مصرف آن می باشند.

 • سنگ لاشه کف برای راه سازی، ساخت جاده ها، بازسازی آن ها و … نیز استفاده می شود.

 • از سنگ های نامبرده برای تهیه پودر سنگ نیز استفاده می شود.

 • استفاده از سنگ لاشه در کلیه ابنیه های ساختمانی از دیگر موارد مصرف آن می باشد.

 • ساخت انواع پل های سنگی، انواع سد ها و … از سنگ لاشه و گاهی سنگ لاشه کف استفاده می شود.

ویژگی ها و یا مزایای سنگ لاشه کف:

سنگ لاشه کف مزایای زیادی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. سنگ نامبرده، نوعی سنگ کاملا طبیعی می باشد، بنابراین استفاده از آن تاثیر مثبتی در محیط خواهد داشت.

 2. برای انسجام سنگ های لاشه کف از مقداری مواد و مصالح چسبنده استفاده می شود که باعث افزایش مقاومت آنها می شود. در نتیجه امکان خراب شدن آن ها به حداقل می رسد.

 3. سنگ لاشه کف، طیف رنگی بسیار وسیع و متنوعی دارد.

 4. ظاهر سنگ نامبرده دارای رگه ها، درز ها و شکاف هایی می باشد که باعث طبیعی شدن و همچنین جذاب شدن محل مورد نظر می شود

 5. این نوع سنگ علاوه بر جنبه مقاومت، جنبه پزشکی و یا روانشناسی نیز دارد. در حقیقت رنگ سنگ های مصرفی در روان فرد موثر می باشد. به عنوان مثال رنگ سب موجود در سنگ های لاشه کف باعث دفع انرژی های منفی می شود

سنگ لاشه کف دارای ابعاد و اندازه های بسیار متنوع می باشند، بنابراین هنگام استفاده از آن نیاز به خرد کردن آن ها نیست، زیرا این نوع سنگ در تمام ابعاد و اندازه ها موجود می باشد.

 

09123954076

09361589419

پیمانکاری مرادی

تاریخ درج  :  1401/4/23  

ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی