سنگ کوهی صادق مرادی

جستجو   :  

صنایع سنگ لاشه

بسم الله الرحمن الرحیم 

 

صنایع سنگ لاشه

صنایع سنگ لاشه شامل موارد متعددی می شود. در ابتدا همه فکر می کنند سنگ لاشه فقط در ساختمان سازی کاربرد دارد و به غیر از رشته معماری و عمران، در زمینه دیگری کاربرد ندارد. این در حالی است که موارد استفاده از سنگ لاشه بسیار متنوع و گوناگون می باشد. از جمله کاربرد های سنگ لاشه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ساخت دیگ سنگی، ساخت ظروف سنگی، تولید مصنوعات هنری، ساخت سر قلیان، صنایع مجسمه سازی، ساخت یادبودها، ساخته خرده سنگ، پودر سنگ، پوست کنی برنج، صابون سازی، صنعت شیشه ،خمیر کاغذ، سنگ موزاییک، سنگ مصنوعی، رنگ سازی، لاستیک سازی و مصالح ساختمانی.

همانطور که مشاهده می کنید، فقط برخی از کاربرد های صنایع سنگ لاشه در حوزه معماری و ساختمان قرار دارد. مابقی کاربرد های سنگ لاشه در حوزه های دیگر دسته بندی می شود. همانطور که ذکر شد و همه می دانیم، در صنعت ساختمان سازی از سنگ لاشه برای کف سازی و دیوار چینی استفاده می شود؛ چرا که این نوع سنگ استحکام زیادی دارد. در ادامه به ذکر سایر کاربرد های سنگ لاشه می پردازیم.

تولید سیمان:

یکی از صنایع سنگ لاشه در زمینه تولید سیمان است. تراورتن یکی از انواع سنگ های لاشه می باشد که در استان مرکزی، حوالی شهرستان ساوه و محلات استخراج می گردد. از این سنگ در موارد مختلف استفاده می شود اما یکی از مهم ترین کاربرد های آن، تولید سیمان است. به این ترتیب برای مکان گزینی کارگاه های تولید سیمان، می توان از معادن سنگ لاشه تراورتن استفاده کرد. نزدیکی این دو مکان کنار هم موجب حمل و نقل آسان و تولید بیشتر می شود.

استفاده از سنگ لاشه

مجسمه سازی از دیگر حوزه های است که زیر مجموعه صنایع سنگ لاشه قرار می گیرد سنگ لاشه مرمر پرتقالی سرخس از جمله سنگ های لاشه ای است که در مجسمه سازی استفاده می شود آثار هنری که از این سنگ تولید می‌گردد بسیار زیبا است

 

09123954076

09361589419

پیمانکاری مرادی 

تاریخ درج  :  1401/4/31  

ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی