سنگ کوهی صادق مرادی

جستجو   :  

پوکه معدنی چیست و چه کاربردی دارد ؟

 بسم الله الرحمن الرحیم

 

پوکه معدنی چیست و چه کاربردی دارد

پوکه سنگ معدنی از معدن استخراج می‌شود. برای این‌که مشخص شود که یک سنگ؛ پوکه مرغوب می‌باشد یا خیر؛ باید ابتدا مورد آزمایش قرار گیرد. برای استخراج پوکه دستگاه سنگ‌شکن؛ حفار کابل‌دار؛ بولدوزر نیاز می‌باشد. حمل پوکه‌ها نیز به وسیله تریلر و کامیون صورت می‌گیرد. پوکه سنگ برای صنایع زیادی کاربرد دارد. قیمت این محصول بسیار مقرون به صرفه  است. پوکه‌ها معمولا به رنگ‌های سبز؛ سیاه؛ خاکستری؛ حنایی؛ کرم؛ زرد و سفید می‌باشد. لازم به ذکر است رنگ‌ پوکه‌ها بر اساس منطقه جغرافیایی با یکدیگر متفاوت است. پوکه‌ها دارای انواع مختلفی هستند.

کاربردپوکه سنگ معدنی

در صنعت ساختمان سازی پوکه جهت انواع شیب‌بندی و پوکه ریزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای محکم شدن ساختمان؛ پوکه را با ماسه و سیمان مخلوط کرده و آن را مورد استفاده قرار می‌دهند. برای بلوک بتنی؛ سیمان پوزولانی و بلوک‌های سبک در ساختمان سازی از محصولات پوکه استفاده می‌شود. هنگام ساخت سد جهت مقاوم شدن سد در برابر فشار زیاد آب استفاده از پوکه سنگ معدنی کاربرد زیادی دارد و کیفیت کار را بالا می‌برد. به دلیل کاربرد بالای این محصول؛ پوکه به عنوان یک سنگ با ارزش معرفی شده است.

استفاده از پوکه سنگ معدنی در دیگر صنایع 

یکی از صنایعی که پوکه سنگ معدنی را به عنوان یک محصول مفید و با ارزش مورد استفاده قرار می‌دهد؛ صنعت کشاورزی است. پوکه معدنی جهت ریشه‌زنی و قلمه‌زنی بسیار مناسب می‌باشد. شما می‌توانید به جای کود شیمیایی از پوکه استفاده کنید. این امر سبب افزایش رشد گیاهان می‌شود. استفاده از پوکه معدنی سبب ترک نخوردن خاک می‌گردد. استفاده از پوکه در آکواریوم جهت از بین بردن باکتری‌ها و …. حائز اهمیت است. برای این‌که جلبک و لجن در فاضلاب از بین برود؛ استفاده از پوکه پیشنهاد می‌گردد. برای خرید این محصول با ارزش و با کیفیت می‌توانید به صورت غیر حضوری و اینترنتی به سایت سنگ مرادی مراجعه کنید. 

 

09123954076

09361589419

پیمانکاری مرادی

تاریخ درج  :  1401/5/31  

ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی