سنگ کوهی صادق مرادی

جستجو   :  

اجرای دیوار سنگ مالون

 بسم الله الرحمن الرحیم 

 

قیمت اجرای دیوار سنگ مالون

با توجه به این‌که سنگ مالون در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ لازم است این سنگ برش داده شود تا شکل منظمی به خود گیرد. در واقع این سنگ؛ یک سنگ کاملا طبیعی است که پس از برش دادن قابل استفاده در بیشتر قسمت‌های ساختمان می‌باشد. یکی از قسمت‌هایی که این سنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اجرای دیوار چینی حیاط ساختمان می‌باشد. قیمت اجرای دیوار سنگ مالون دارای آیین نامه و نکات اجرایی خاصی می‌باشد. توجه به این نکات بسیار لازم و ضروری است. 

اجرای دیوار سنگ مالون

نکاتی اجرایی جهت تعیین قیمت اجرای دیوار سنگ مالون 

یکی از مواردی که در تعیین قیمت اجرای دیوار سنگ مالون موثر می‌باشد؛ ضخامت ملات و خشکه چینی است. استفاده از ملات بین دو سنگ نباید زیاد باشد؛ به طوری‌که ملات ضخیم گردد. ضخامت ملات بین دو سنگ حداکثر باید چهار سانتی‌متر باشد. ( البته این مورد برای دیوار نامرتب بدون رج کاربرد ندارد. ) قیمت اجرای دیوار سنگی بر اساس متر مربع تعیین می‌شود. نما شدن یک طرف دیوار یا دو طرف آن نیز بر تعیین قیمت تاثیر گذار خواهد بود. کیفیت و مرغوب بودن مصالحی که برای اجرای دیوار چینی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ در تعیین قیمت اجرای دیوار سنگ مالون حائز اهمیت می‌باشد.

اجرای دیوار و ستون

مشخصات سنگ مالون 

به طور معمول اندازه استاندارد سنگ مالون دارای عرض پانزده الی بیست سانتی‌متر است.  ارتفاع آن بیست و هشت سانتی‌متر است. طول سنگ مالون بیست الی چهل سانتی‌متر می‌باشد. اگر طول سنگ مالون کمتر از ارتفاع آن باشد؛ آن سنگ به مالون کله شناخته می‌شود. اگر طول سنگ مالون از ارتفاع آن بیشتر باشد؛ به آن سنگ مالون نبشی گفته می‌شود. این سنگ در نبش دیوار و کنج دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین برای پوشش دادن دیواری به اندازه یک متر مربع؛  دوازده تا چهارده سنگ مالون استاندارد به کار برده می‌شود.  

 

09123954076

09361589419 

پیمانکاری مرادی  

تاریخ درج  :  1401/2/7  

ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی