سنگ کوهی صادق مرادی

جستجو   :  

سنگ تمام تراش لاشه چیست و چه کاربردی دارد ؟

 بسم الله الرحمن الرحیم

 

سنگ تمام تراش چیست و چه کارایی دارد؟

امروزه تولید انواع سنگ‌های ساختمانی سبب شده است که ساخت بناهای سنگی؛ دیوارها؛ محوطه‌ها و …. در رنگ‌ها و مدل‌های مختلفی ساخته شوند. جهت ساخت این مکان‌ها توجه به نوع نما؛ مقاومت و …. ضروری است. هر سنگ ویژگی خاص خود را دارد. به طوری‌که می‌توان برای هر نما؛ سنگ متفاوتی را به کار برد. سنگ تمام تراش نیز یکی از سنگ‌هایی است که بیشتر جهت ساخت محوطه و همچنین نمای ساختمان به کار می‌رود. این سنگ بافت طبیعی و ظاهر زیبایی دارد. 

محل استخراج این سنگ معدن می‌باشد. در ابتدای استخراج؛ این سنگ به سنگ مالون شناخته می‌شود. پس از این‌که سنگ مالون به کارخانه منتقل شد و شکل منظمی به خود گرفت؛ نام این محصول به سنگ تمام تراش تغییر می‌کند.  

سنگ تمام تراش چیست

اجرای سنگ پله

کاربرد سنگ ( مالون تراش خورده ) 

سنگ‌های مالون به سه روش برش داده می‌شوند. زمانی‌که پشت سنگ و هر چهار طرف آن برش داده شود به سنگ لاشه شناخته می‌شود. سنگ مالون تمام تراش از کاربرد فراوانی برخوردار می‌باشد: 

  • جهت ساخت جدول خیابان 

  • برای سنگ‌فرش کردن پله‌ و پیاده‌رو

  • جهت ساخت نمای محوطه ساختمان‌های مسکونی 

  • ساخت و نمای دیوار باغچه 

  • جهت نمای دکوراسیون داخلی ساختمان 

  • جهت ساخت نمای دیوار ویلا 

  • چیست

سنگ تمام تراش از مقاومت زیادی برخوردار است. تنوع در رنگ سنگ مالون تمام تراش سبب شده است این محصول در ساختمان‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. رنگ‌هایی همچون نارنجی؛ کرم؛ سفید؛ قرمز؛ زرد؛ خاکستری و ….. جلوه زیبایی به نمای دیوارها و همچنین محوطه می‌دهد. سنگ مالون تراش از ماندگاری بالایی برخوردار است. این سنگ در برابر تغییرات جوی؛ سرد یا گرم شدن هوا؛ بارندگی؛ طوفان و …. استحکام خود را حفظ می‌کند. شمال کشور که بیشتر ماه‌های سال هوا سرد و بارانی است از این محصول جهت نمای دیوار ویلا  استفاده می‌کنند.مجموعه سنگ نجفی بیش از ۲۵ سال سابقه کاری در زمینه سنگهای کوهی ورقه ای

 

09123954076

09361589419

پیمانکاری مرادی 

تاریخ درج  :  1401/7/30  

ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی